🥕Food Leviathan

Hedef/Misyon

Bu Leviathan'ın amacı, 2040 yılına kadar dünyaya yeterli miktarda gıda sağlamaktır. Gıdanın bol olduğu, verimli ve herkesin serbestçe erişebildiği bir dünya için çalışır.

Diğer Leviathan'lar gibi, bu Leviathan herkes için yeterli gıda sağlamak için büyük bir projeye değil, her zaman birlikte aynı miktarda gıda üretecek daha küçük projeleri seçer.

Bunun nedeni, merkezi bir sistem'in çok dirençli olmamasıdır ve bu Leviathan'ın, savaş, doğal afetler veya herhangi bir dramatik olay durumunda bile dünyaya yeterli gıda bolluğunu sağlamaya yeterince dayanıklı olması amaçlanmıştır.

Neden Katılmalısınız?

Eğer her türlü gıdayı seviyorsanız, bu Leviathan'a katılmalısınız. Bu sadece gıdanın bol olmasına değil, aynı zamanda daha besleyici olmasına da çalışır.

Leviathan'a ait öğeler, üyeleriyle birlikte tutulur ve ihtiyacı olan üyeden üyeye geçer. Leviathan'a en yüksek düzeyde katılıma sahip olan üyeler, talep ettikleri bir öğeyi daha düşük katılım düzeyine sahip olanlardan daha olası bir şekilde alırlar.

Katılım, Leviathan'ın değer havuzlarına düzenli yatırımlar yaparak, topluluğun öğeleri paylaşarak, topluluktan aldığınız öğelerle ilgilenerek ve önerilerde oy kullanarak gerçekleşir.

Edinim Değer Havuzu

Bu değer havuzu, dağıtılmış bir gıda bankası kavramını uygular. Bir gıda bankası temelde bu Leviathan'ın CanCan kanalında, en az bir gıda öğesini içeren bir ortak duvar'dır: mahsuller, balıklar, tohumlar, çeşitli yemek veya yemek malzemeleri (pişmiş veya pişmemiş), balıkçı tekneleri veya gıda üretmek veya temin etmek için kullanılan herhangi bir ekipman.

Değer havuzunun herhangi bir üyesi, kanalla ortaklık kurabilir ve topluluğun diğer üyeleriyle paylaşmaya istekli olduğu gıda öğesi kategorisine uygun öğeleri kendi gıda bankasına gönderebilir.

Sonsuz bir gıda kaynağına ücretsiz erişim imkanına sahip olduğunuzu hayal edin ve ihtiyacınız olanı talep etmek için yapmanız gereken tek şey, topluluğa güvenilirliğinizi veya aktif katılımınızı kanıtlayabilmektir.

İşte tam olarak dağıtılmış bir gıda bankası budur ve bu değer havuzu oluşturduğu şeydir.

Bir kanıt, diğer üyelerin, sizinle kendi gıda bankalarından bir öğeye erişim sağlamanın değer havuzunun amacını ilerletmeye gerçekten yardımcı olduğuna güvenmelerini sağlayabilecek herhangi bir şeydir. Bu şunları içerebilir:

  • Talep ettiğiniz öğe için yeterli fonu kilidi altında tutan değer havuzundan bir NFT

  • Kendi gıda bankanızdan diğer üyelere öğe sağladığınızı gösteren IOU'lar

  • Aktif katılımınızı, öğe için ihtiyacınızı veya güvenilirliğinizi onaylayan bir denetçi rozeti

  • Tontines gibi kanalların size oluşturmanıza yardımcı olabileceği iyi bir sosyal kredi

Her birinden ne kadar çok olduğunuz (profil sayfanızda gösterilen), talep ettiğiniz bir gıda bankasından bir öğe almanız için şansınız o kadar artar.

Değer havuzu, üyelerinin yatırımları ve sponsorluklarından oluşan fonları kullanarak daha fazla gıda öğesini satın alır ve dağıtır. Her bir gıda bankasının topluluğa ne kadar çok öğe paylaştığına bağlı olarak her bir tür gıda öğesinden ne kadar alınacağına ilişkin kararlar, topluluk tarafından oylar yoluyla alınır.

Onun yatırılmış jetonu, Vested Edinim Gıda Jetonu (vaFFT) ve jetonu Serbest Gıda Jetonu (FFT)'dur.

Onu bulmak için, Leviathan'ların sayfasına gidin ve fft'i arama çubuğuna yazın.

Üretim Değer Havuzu

Bu değer havuzu, gıda sektöründe bottega'ları kurar, böylece dünyaya yeterli gıda sağlamaya yardımcı olabilirler.

Onun yatırılmış jetonu, Vested Üretim Serbest Gıda Jetonu (vmFFT) ve jetonu Serbest Gıda Jetonu (FFT)'dur.

Bu değer havuzu, bottega'larının oluşturulmasını sonsuz yatırım stratejisi adını verdiğimiz şeyle finanse eder.

Sonsuz Yatırım Stratejisi:

Adım 1 - Değer havuzu, kâr amacı gütmeyen Y

'yi oluşturmak için fonundan X miktarını kullanır.

Adım 2 - Değer havuzunun üyeleri, kâr amacı gütmeyen Y'nin hizmetlerini/ürünlerini kullanır ve Y'yi X+ miktarında değerlendirir

Adım 3 - Y, değer havuzunu geri ödemek için bir bankadan X miktarı borç alır, ancak hala %100 değer havuzuna aittir

Adım 4 - Değer havuzu, X miktarını yeni bir kâr amacı gütmeyen Y2 oluşturmak için kullanır

Araştırma Değer Havuzu

Bu değer havuzu, bottega'larında araştırma çabalarını finanse eder.

Onun yatırılmış jetonu, Vested Araştırma Serbest Gıda Jetonu (vrFFT) ve jetonu Serbest Gıda Jetonu (FFT)'dur.

Gıda Bottegaları

Bunlar, uzmanları ve öğrencilerini barındıracak kadar büyük bir kampüse sahip renaissance bottegaları'dır. Gıda öğelerinin araştırma ve üretiminde %10 uzmana ve %90 öğrenciye sahiptirler. Bottega'ların rolü, Leviathan'ın hedefine mümkün olan en kısa sürede ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Üniversitelerle aynı şekilde, uzmanların amacı tüm bilgilerini öğrencilere aktarmak, öğrencilerin amacı ise kendilerinin de uzman olmaktır.

Bottegalar, tüm uzmanları için konforlu konutlar ve tüm öğrencileri için apartman binaları bulundururlar. Tüm hizmetler, bir Bottega'nın tüm sakinlerine ücretsiz olarak sağlanır.

Atölye gibi bir Bottega'nın, öğrencilerin ve uzmanların gerçek gıda projelerinde çalıştığı çalışma alanları, fabrikalar, laboratuarlar ve uzmanların bilgilerini öğrencilere aktardığı gerekli diğer altyapılar bulunur. Gerçekten de uzmanların öğrencilere bilgilerini nasıl aktardıkları budur. Gerçek sınıflar veya sınıflar veya gerçekten sınavlar veya notlar yoktur. Öğrencilerin performansları, teknoloji şirketlerindeki çalışanlar gibi, yaptıkları işlerle değerlendirilir.

Her iki uzman veya öğrenci de, Bottega'nın henüz üye olmayan diğer uzmanlar tarafından değiştirilebilir, ancak Bottega'ya daha yüksek düzeyde katkıda bulunabileceklerini kanıtlarlarsa.

Bottegalar kendilerini nasıl sürdürürler?

İşletmeler veya bireyler, gıda alanında bottega'ları, üretim veya araştırma siparişleri verir ve Bottega'lar ayrıca gıda alanında ürünler üretir ve satarlar. Bottega'lar tarafından üretilen tüm gelirler, onları sürdürmek, yeni Bottegalar oluşturmak, üyeleri için öğeler satın almak veya diğer kâr amacı gütmeyenlere yatırım yapmak için Leviathan'a gider.

Bottegalar, gönderilen siparişleri tamamlamak için çabalarının yaklaşık yarısını harcarlar ve diğer yarısını dünyaya yeterli gıda öğelerini sağlamaya yönelik projeler üzerinde çalışır.

Kademe

Her uzman, öğrenci grubundan sorumludur, öğrenciler yine de diğer uzmanlardan öğrenmeye devam edebilir.

Bir bottega'da 7 yılın ardından uzmanlar, üretim/araştırma değer havuzuna bağlılık almak için öneri sunabilirler. Uzmanların ne kadar çok öğrenciye ilerleme kaydettiklerine göre, Leviathan'ın topluluğundan olumlu bir oy alma şansları o kadar yüksek olur.

Bir uzman için, kademe almak, bu Leviathan'ın herhangi bir Bottega'sında kalıcı uzman statüsüne sahip olmak anlamına gelir. Öğrenciler uzman olabilir ve ardından kademe alabilirler.

Vizyon

Her bir ülkeye, o ülkenin daha iyi, daha ucuz ve nihayetinde ücretsiz gıda sağlamak için ihtiyaç duyulan kadar bottega olacaktır.

Last updated