🏦The Money Bank

Tüm bankaları değiştirmek için bir banka

Nedir?

Para Bankası, birden fazla bankadan oluşan bir bankadır. Kullanıcıların para yatırıp çektiği bir değer havuzudur. Normal bir banka gibi işler, ancak merkezi olmayan bir yapıya sahiptir.

Herhangi bir bankacı, para bankasında bir bankacı olmak için para bankasının değer havuzu aracılığıyla bir teklif oluşturarak başvurabilir.

Banka, çeşitli türde bankacılardan başvuruları kabul eder:

 • büyük işletmelere bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • KOBİ'lere bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • başlangıç şirketlerine bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • düşük gelirli bireylere bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • çocuklara bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • kadınlara bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • serbest çalışanlara bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • yaratıcılara bankacılık/kredi alanında uzmanlaşmış olanlar

 • banka adına yatırım yapmakta uzmanlaşmış olanlar

 • serbest jetonlar için bir merkez bankası olarak işleyenler ve serbest jetonların dolaşımdaki arzını kontrol etmekte uzmanlaşmış olanlar

 • vb.

Genellikle, başvurduğunuz nişin (diğer bankacılar tarafından) ne kadar az kalabalık olduğu, bankacı olarak onaylanma şansınızı o kadar artırır.

Onaylandığınızda, kendi nişinizden müşterilere bankacılık hizmeti sunmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcıların sizi daha kolay keşfetmelerini sağlamak için, para bankasının CanCan kanalı ile iş birliği yapmalı ve kullanıcıların sizden danışmanlık randevuları almasını veya hizmet siparişi vermelerini sağlayacak bir ürün yayınlamalısınız.

Bankacılar, bir banka koşusu durumunda kullanıcıların çekilme taleplerini karşılamak için gerekli olan fonları çekebilirler.

Neden Bir Para Bankası?

Para Bankasının dört ana amacı vardır:

 • Leviathanların ilgili projelerini finanse etmek

 • Serbest Jetonları istikrarlı tutmak

 • Kripto para dünyasında likidite sağlamak

 • Mevcut bankalara daha az açgözlü ve daha şeffaf bir alternatif sağlamak

Leviathanların Projelerini Finanse Etmek

Dünyaya bolluk sağlama onurlu misyonlarını gerçekleştirmek için, Leviathanların mümkün olduğunca çok finansman ve krediye ihtiyacı olacaktır. Para Bankası, bankacıları aracılığıyla projeleri için finansman sağlayarak yüklerini hafifletir.

Serbest Jetonları İstikrarlı Tutma

Bankacıların, Serbest Jetonları fiyatlarını korumak veya en azından çok yüksek bir enflasyona veya deflasyona maruz kalmalarını önlemek için piyasada alım, tutma veya satış yapmaları beklenir.

Likidite Sağlama

Günümüzde hala blok zincirleri arasında değer transfer etmek zordur ve bunu gerçek bir banka aracılığı olmadan yapmak mümkün değildir. Bu banka, dünyanın dört bir yanına mümkün olduğunca çok ATM ve ters ATM inşa ederek bunu değiştirmeyi amaçlar. Bu, kullanıcıların nakit/cripto paralarını gerçek bir banka aracılığı olmadan doğrudan blok zincirine transfer etmelerini sağlar.

Daha İyi Bir Banka Olma

Küçük olduklarında bankalar likidite eksikliği çekerler ve büyük olduklarında başarısız olmamak için vergi mükelleflerine, genellikle yanlış yaptıklarında onları kurtarmak için yardım alırlar.

Farklı türde bankacılara likidite erişimi sağlayarak, Para Bankası, her bir bankacının diğerinden bağımsız olduğu için çoklu küçük bankalar gibi görülebilir. Bu, küçük bankaların likiditeye erişim eksikliği sorununu çözer. Bir JP-Morgan'ın küçük bir bankanın odaklanmasıyla veya bir küçük bankanın bir JP-Morgan'ın likiditesiyle hayal edin. İşte Para Bankasının hedeflediği budur.

Para Bankasının tüm işlemleri şeffaftır ve tüm bankacılara onaylanan para, para bankasının müşterilerinin oylarıyla onaylanır. Bu, para bankasının çok fazla risk almasını ve kurtarılması gerektiğinde olmasını önler.

Bankacılar

Bankacılar, müşterileriyle ve para bankası arasındaki etkileşimi, kurdukları bir Fatura sözleşmesi aracılığıyla gerçekleştirirler ve bu, müşterilerinin istedikleri herhangi bir jetonda bankacılık yapmalarını sağlar.

Her haftanın sonunda, her bankacı müşterilerin mevduatlarının %90'ını yatırım yapılması veya kredi verilmesi için para bankasına gönderir. Para Bankası, tamamen şeffaf bir şekilde normal bir banka gibi işler. Varsayım, müşterilerin me

vduatlarının %10'unun tüm çekme işlemlerini kolaylaştırmak için yeterli olacağıdır.

Bankacılar, mevduat/çekme işlemlerini kolaylaştırmak için Fatura sözleşmelerini ve kredi vermek için ARP sözleşmelerini kullanırlar.

Para Bankasına Neden Katılmalısınız?

Para bankasına katılmanız için bazı nedenler:

 • belirli demografinize uzmanlaşmış bankacılarla bankacılık yapabilirsiniz

 • blok zincirinin sunduğu kolaylıkla bankacılık yapabilirsiniz, yani hangi ülkede olursanız olun aynı düzeyde fon erişimine sahip olacaksınız ve banka fonlarınızı ele geçiremez

 • Serbest Jetonlarda enflasyondan kaçınabilirsiniz (bankacılarımız Serbest Jetonlarda enflasyonu önlemek için ellerinden geleni yapacaklar)

 • Leviathanları destekleyebilirsiniz

 • Kredi geçmişinizi oluşturabilir ve krediler alabilirsiniz (bankacılar, kredi değerliliğinizi belirlemek için para bankasının değer havuzunda ağırlığınızı ve yüzdelik diliminizi kullanacaklardır)

 • paranızın bankanın ne yaptığını gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz

 • dünya genelinde yeterli sayıda ATM ve ters ATM inşa etme misyonunu ilerletmeye yardımcı olabilirsiniz (tradFi ve Defi'yi doğrudan birleştiren)

 • vs.

Nasıl Katılınır?

Para bankasına katılmak için, para bankasının değer havuzunda bir hesap oluşturmanız gerekir, bu da size yatırım teklifleri gibi bankaya sunulan tekliflerde oy kullanma olanağı sağlar.

Bunun için, para bankasının CanCan kanalına gidin ve Sözleşmeler sekmesi altında Değer Havuzları sekmesine tıklayın.

Bu sekmede, para bankasının değer havuzunu listelenmiş olarak göreceksiniz. Bir hesap oluşturmak için sayfadaki talimatları izleyin:

NFT Tokenı Basmak

Bir sonraki adım, para bankasının onaylı bankacılarından birini seçmek ve o bankacıyla bir hesap için başvuruda bulunmaktır.

Hesabınızdan, para bankasına para yatırıp çekebileceksiniz.

Tebrikler! Artık para bankasının tekliflerine oy kullanma hakkına sahipsiniz ve paranızı bankaya yatırabileceğiniz bir hesaba sahipsiniz.

Last updated