AirBnB

Kısa vadeli kiralamalar için bir uygulama

AirBnB gibi bir uygulama oluşturmak için CanCan özelliklerini nasıl kullanırsınız?

Bu gibi bir uygulama oluşturmak için aşağıdaki özelliklere ihtiyacınız olacaktır:

  • Uygulamanızda ev sahibi olmak için başvurma yeteneği

  • Uygulamanızda daireleri rezerve etme yeteneği

  • Uygulamanızda ev sahiplerini/konukları değerlendirme ve/veya yorum yapma yeteneği

  • Ev sahiplerinin gelirinden bir yüzde alabilme yeteneği

Uygulamanızda Ev Sahibi Olma

Uygulamanızda ev sahibi olmak için, mülk sahipleri kanalınızla iş ortaklığı yapabilir ve ardından mülklerini doğrudan kanalınızda ortak duvarlarına listeleyebilirler. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

ortaklıklar

Uygulamanızda Daire Rezervasyonu

Uygulamanızda daire rezervasyonu yapmak için, kullanıcılar öncelikle en uygun daireyi kanalınızın ana sayfasında Ürünler > İş Ortakları sekmesi altında bulur ve ardından ona tıklayarak ürün sayfasına giderler.

Dairenin ürün sayfasından, kullanıcılar doğrudan satın alabilir, pay piyasası üzerinden veya bir değer havuzu kullanarak satın alabilirler. Her bir durum için kılavuzları aşağıdaki sayfalarda bulabilirsiniz:

Ürün/Hizmet Satın AlmaStakeMarket Aracılığıyla Satın AlmaDeğer Havuzları/DAO'lar Yoluyla Satın Alma

Ev Sahiplerini/Konukları Değerlendirme ve/veya Yorum Yapma

Bir mülkü değerlendirmek için, mülkü tıklayarak ürün sayfasına gidip derecelendirmenizi ve yorumunuzu girebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

Yorumlar

Ev sahibiyseniz, bir konuğu da derecelendirebilirsiniz; bunu kanalını oy vererek yapabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

Oylar

Ev Sahiplerinin Gelirinden Bir Yüzde Almak

Ev sahipleri, mülklerini ortak duvarlarında listelediklerinde, her satıştan size ne kadar vereceklerini belirtirler. Aşağıdaki resimde, kullanıcı 10'u yönlendirici ücret alanına girdi, bu da her satıştan size %10 vereceği anlamına gelir.

Ayrıca, kanal tarafından izin verilen minimum ücretin %0 olduğunu görebilirsiniz. Bu parametreyi aşağıdaki sayfadaki Minimum Ortaklık Ücretini Güncelleme bölümündeki kılavuza göre değiştirebilirsiniz.

ortaklıklar

Ortakların kanalındaki mülkleri (ürünleri) listelemenin daha fazla bilgisini yukarıdaki sayfada İş Ortağınızın Duvarına Ürün Ekleme bölümünde bulabilirsiniz.

Last updated