Teslimat Uygulaması

DoorDash

DoorDash gibi bir teslimat uygulaması oluşturmak için CanCan özelliklerini nasıl kullanırsınız?

Böyle bir uygulama oluşturmak için şu özelliklere ihtiyacınız olacaktır:

  • Teslimat görevlilerinin uygulamanızda teslimat yapmak için başvurabileceği yetenek

  • Teslimat görevlilerinin uygulamanızda teslimat teklifleri listeleyebileceği yetenek

  • Müşterilerin uygulamanızda teslimat isteğinde bulunabileceği yetenek

  • Teslimat görevlilerinin uygulamadaki teslimat isteklerine başvurabileceği yetenek

  • Teslimat görevlilerinin konumunu bir haritada görebilme yeteneği

  • Her teslimattan belirli bir yüzde alabilme yeteneği

  • Teslimat görevlileri/müşterileri derecelendirme ve/veya yorum yapma yeteneği

Uygulamanızda bir teslimat görevlisi olma

Uygulamanızda bir teslimat görevlisi olmak için, görevliler kanalınızla iş ortaklığı yapacak ve ardından profillerini doğrudan kanalınızda ortak duvarlarına ürün olarak listeleyecektir. Bunun nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfadaki kılavuzda bulabilirsiniz:

pageortaklıklar

Ürünleri listeleyin

Bu kısım, kanalınızın nasıl çalışmasını istediğinize bağlıdır. Teslimat görevlisinin her biri için teslimat yapmak istediği her mağaza için bir ürün oluşturmasını isteyebilirsiniz veya kendilerinin profil ürününü oluşturmalarını isteyebilirsiniz.

Bu durumda, kullanıcılar Paychat üzerinden rezervasyon sonrasında lojistik detayları belirlemek için onlarla iletişime geçmelidir.

Ürün oluşturma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki sayfadaki kılavuzu okuyabilirsiniz:

pageÜrün/Hizmetlerin Listelenmesi

Bir ürün oluşturulduktan sonra, onu ortak duvara ekleyebilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki sayfadaki kılavuzda bulabilirsiniz:

pageortaklıklar

Uygulamanızda bir teslimat görevlisini rezerve etme

Uygulamanızda bir teslimat görevlisini rezerve etmek için, kullanıcılar önce kanalınızın ana sayfasında Ürünler > Ortaklar sekmesi altında kendileri için en uygun teslimat görevlisini bulmalı ve ardından ürün sayfasına gitmek için ona tıklamalıdır.

Ürün sayfasından, kullanıcılar doğrudan teslimat görevlisini rezerve edebilirler, pay pazarı aracılığıyla veya bir değer havuzu kullanarak. Her biri için kılavuzları aşağıdaki sayfalarda bulabilirsiniz:

Teslimat görevlisini rezerve ettikten (bilet satın aldıktan) sonra, teslimat görevlisi iletişim kuracak ve lojistik düzenlemeleri yapacak.

Teslimat görevlileri için talep oluşturma ve talepleri kabul etme

Bir başka yol da, kanalınızda Sözleşmeler sekmesi altında bir pay oluşturmaktır.

Talep, yukarıdaki resimde olduğu gibi Sözleşmeler > Paylar sekmesinde bir pay olarak oluşturulur ve listelenir. Bu sayede potansiyel teslimat görevlileri, bölgelerindeki en son talepleri göz atabilir ve kendilerine en uygun olanlarına başvurabilirler.

Paylara başvurma ve başvuruları kabul etme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki sayfaya bakabilirsiniz:

Teslimat görevlisi, ülke, şehir ve ürün etiket düğmelerini kullanarak talepleri bölgelerine göre filtreleyebilir.

Teslimat görevlilerinin mevcut konumunu haritada görüntüleme

Bir teslimat görevlisi ve bir müşteri ile iletişime geçildikten sonra, teslimat görevlisi mevcut konumunu PayChat uygulaması aracılığıyla müşteriyle paylaşabilir.

Teslimat görevlileriyle geliri paylaşma

Teslimat görevlileri, ürünlerini/profillerini ortak duvarlarında listelerken, kanalınız aracılığıyla yaptıkları her teslimattan size ne kadarlık bir yüzde vereceklerini belirteceklerdir. Aşağıdaki resimde, kullanıcı "yönlendiren ücret" alanına 10 girdi, bu da her teslimat için size %10 vereceği anlamına gelir.

Kanal tarafından izin verilen minimum ücret %0'dır. Bu parametreyi aşağıdaki sayfa üzerindeki Minimum Ortaklık Ücretini Güncelleme bölümünde verilen kılavuza göre değiştirebilirsiniz.

Bir ortağın kanalına (ürünler) profillerini listeleme hakkında daha fazla bilgi için yukarıdaki sayfada Ortak Duvarınıza Öğe Ekleme bölümüne bakabilirsiniz.

Uygulamanızda teslimat görevlilerini/müşterileri derecelendirme ve/veya inceleme

Bir teslimat görevlisini derecelendirmek için, teslimat görevlisinin ürün/profiline tıklayarak ürün sayfasına gidip derecenizi ve incelemenizi girebilirsiniz. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki sayfaya bakabilirsiniz:

Teslimat görevlisiyseniz, müşteriyi derecelendirebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızla ilgili bilgileri aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

pageOylar

Last updated